Contacte

[protegit per correu electrònic]
+ 001 0231 123 32

Seguir

Informació

Tot el contingut de demostració és només per a propòsits de mostra, destinat a representar un lloc en directe. Si us plau, utilitzeu el RocketLauncher per instal·lar un equivalent de la demostració, totes les imatges es substituiran per imatges de mostra.

A continuació trobareu les nostres guies de selecció d'assignatures per a estudiants de 2025.

El currículum de l'any 7 i l'any 8 té un enfocament especial a integrar les habilitats d'alfabetització i aritmètica dins de totes les àrees temàtiques. Els estudiants cursen les assignatures bàsiques d'anglès o anglès com a llengua addicional (EAL), matemàtiques, ciències, salut/educació física i idiomes diferents de l'anglès (LOTE). S'ofereixen assignatures optatives dels dominis Arts, Tecnologia i Música.

A 7è, els alumnes tenen l'opció d'estudiar les assignatures LOTE d'àrab, francès, italià i japonès.

Per a les assignatures d'Arts, Tecnologia i Música, els estudiants tenen una rotació d'optatives cada trimestre.

Any 7

El fullet informatiu de l'assignatura detalla totes les assignatures que els nostres alumnes de 7è cursen a GSSC: Guia de selecció d'assignatures de 7è curs 2025

Any 8

 El fullet informatiu de l'assignatura detalla totes les assignatures que els nostres alumnes de 8è cursen a GSSC:  Guia de selecció del 8è any 2025

Any 9

Els estudiants de GSSC tenen més opcions que mai en assignatures optatives, la qual cosa els dóna una gran flexibilitat per explorar les àrees temàtiques que els interessen. Els estudiants poden triar entre una varietat d'ofertes optatives i estudiaran vuit assignatures optatives durant l'any. Els estudiants tenen l'oportunitat de sol·licitar una varietat d'optatives d'extensió: Guia de selecció d'assignatures de 9è curs 2025

Any 10

Els alumnes de 10è cursaran les assignatures bàsiques d'anglès i matemàtiques. Per a l'anglès, els estudiants sol·licitaran cursar anglès pràctic, anglès general o anglès com a idioma addicional (EAL). Per a les matemàtiques, els estudiants sol·licitaran cursar les matemàtiques, les matemàtiques de base, les matemàtiques generals, els mètodes matemàtics o les matemàtiques especialitzades.

Els estudiants tindran l'oportunitat de triar entre una varietat d'assignatures optatives i cursaran 8 assignatures optatives al llarg de l'any. Totes les assignatures optatives han estat dissenyades per preparar els estudiants per a un itinerari VCE, VET o VCAL. Les assignatures optatives s'ofereixen en les àrees temàtiques d'anglès i EAL, arts, tecnologia, música, humanitats, ciències, salut, educació física i idiomes: Guia de selecció d'assignatures de 10è curs 2025

Any 11 i 12

Els nostres estudiants sèniors tenen accés a itineraris educatius i formatius més adequats a les seves necessitats i equipar-los com a aprenents permanents.

Aquests itineraris inclouen el certificat d'educació victoriana (VCE), el certificat de formació professional VCE (VCE-VM) i els programes d'educació i formació professional (VET).

El VCE normalment es cursarà durant un mínim de dos anys i els nostres estudiants gaudeixen d'una àmplia selecció d'assignatures, com ara anglès, matemàtiques, ciències, humanitats, salut, educació física, tecnologia i arts. Els estudiants de VCE poden cursar estudis professionals o FP com a part del seu programa.

Les assignatures de FP són una part essencial d'un programa VCE-VM i ofereixen als estudiants d'11 i 12 anys vies de formació continuada, aprenentatges i ocupació.

Guia d'itineraris sènior 2025